490.jpg

Santa Catalina Manastırı

Peru’nun beyaz şehri Arequipa’da bulunan Santa Catalina Manastırı, volkanik taşlardan inşa edilen duvarlarının ardında, aileleri tarafından eğitim almaları için gönderilen kız çocuklarını barındırıyordu. Zengin ailelerin kızları burada kendi evlerinde yaşayabiliyorken, maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocukları ise onlara hizmet ederek barınabiliyorlardı. Dış dünya ile kesinlikle iletişim bulunmadığı 20 bin metre karelik alandan oluşan manastır, kapısından giren yüzlerce kız çocuğunun hayatlarının tamamını orada geçirmesine yıllarca şahitlik yaptı.

Bazilika Katedrali

Mimar Andres Espinoza'nın planları doğrultusunda 1621 yılında yapımına başlanan bu ihtişamlı katedralin inşaası mimar Moscoso ile devam edip 1656 yılında mimar Juan de Aldana tarafından sonlandırılmıştır. 1844 yılında çıkan yangın ve 1868 yılında gerçekleşen depremin verdiği hasarlar ise ana plana sadık olacak şekilde Lucas Poblete tarafından tamir edilmiştir. Uzun ve alçak bir mimariye sahip olan bina şehrin merkezi olan Plaza de Armas'ı çevrelemektedir ve 70'er sütundan oluşan 3 bölüme ayrılmıştır.

Arequipa turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

Bize Ulaşın

Av. Honorio Pueyrredon 906,

Buenos Aires, Arjantin

Av. Diego Portales 283, 
Viña del Mar, Şili

TR Tel:

AR Tel: +54 9 11 5593 3345

CL Tel: +56 9 9181 9962

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • Pinterest - White Circle
  • White LinkedIn Icon