top of page
490.jpg

Santa Catalina Manastırı

hnubla6beigz3xwp9sy2.jpg

Peru’nun beyaz şehri Arequipa’da bulunan Santa Catalina Manastırı, volkanik taşlardan inşa edilen duvarlarının ardında, aileleri tarafından eğitim almaları için gönderilen kız çocuklarını barındırıyordu. Zengin ailelerin kızları burada kendi evlerinde yaşayabiliyorken, maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocukları ise onlara hizmet ederek barınabiliyorlardı. Dış dünya ile kesinlikle iletişim bulunmadığı 20 bin metre karelik alandan oluşan manastır, kapısından giren yüzlerce kız çocuğunun hayatlarının tamamını orada geçirmesine yıllarca şahitlik yaptı.

Bazilika Katedrali

fI5PMiX8xh3WiZ8U2DoKdDcsc6fGBAFMgwli7bmp

Mimar Andres Espinoza'nın planları doğrultusunda 1621 yılında yapımına başlanan bu ihtişamlı katedralin inşaası mimar Moscoso ile devam edip 1656 yılında mimar Juan de Aldana tarafından sonlandırılmıştır. 1844 yılında çıkan yangın ve 1868 yılında gerçekleşen depremin verdiği hasarlar ise ana plana sadık olacak şekilde Lucas Poblete tarafından tamir edilmiştir. Uzun ve alçak bir mimariye sahip olan bina şehrin merkezi olan Plaza de Armas'ı çevrelemektedir ve 70'er sütundan oluşan 3 bölüme ayrılmıştır.

Arequipa turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page