top of page
Colombia-Bogota.jpg

Monserrate

Monserrate

Bogota'nın sembolü olan Monserrate; denizden 3152 yükseklikte yer alan bir tepe. Buraya ulaşımı finikülerle veya teleferik ile sağlayabilirsiniz. Finiküler saatleri sabahtan akşama kadar olmakla birlikte teleferik Pazar günleri dışında tüm günler öğlen 12'de çalışmaya başlıyor. Tepeye çıktığınızda şehir ayaklarınızın altında olacak. Burada gün içinde her an havanın kötüleşme ihtimali olduğu için, gündüz erken saatlerde gitmekte fayda var. Tepede güzel yemekleri ve manzarası olan 2 tane restoran (Casa San Isidro ve Casa Santa Clara) seçeneği var. Aynı zamanda 17. yüzyıldan kalan 1 tane kilise, 1 tane kafe ve pek çok hediyelik eşya satan dükkânlar bulmanız mümkün.

Plaza de Bolivar

Plaza de Bolivar, Bogota

Bolivar Meydanı'nın ismi Kolombiya’nın İspanyollara karşı yürüttüğü bağımsızlık zaferini kazanan ilk başkanı, Simon Bolivar'dan geliyor. Bu meydanda Simon Bolivar'ın heykeli, eski dönemlerden kalma askeri ve yönetim binaları, Ana Katedral, Navinyo Sarayı, Ulusal Hükümet Binası, Adalet Sarayı ve Kongre Binası bulunuyor. Her daim kalabalık olan Bolivar Meydanı pandomim yapanlarla, kuşlara yem atanlarla ve müzik gruplarıyla birlikte daha da canlı hale geliyor.

La Candelaria

la candelaria, bogota

Bogota şehrinin en eski yerleşim yeri alan La Candelaria, Bogota'da kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Tarihi yapıları görebileceğiniz bu yerde kafe, restoran ve barlar da oldukça fazla olduğu için hem gece hayatı hem de gündüz aktiviteleri oldukça canlıdır. En başta görmeniz gereken Altın müzesi ve sanat müzelerinin hepsi de burada konumlanmaktadır. Şehrin kalbi diyebileceğimiz bu yerde birçok konaklama fırsatı da yakalayabileceğiniz gibi dünyaca ünlü olan dev grafitileri duvarlarda görebilir, sokak satıcılarından hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca burada en eski yapıları görebileceğiniz gibi en yeni yapıları da inceleme fırsatı yakalayabilir, eski ile yeniyi birlikte harmanlayan bu kentin tarihi sürecine tanıklık edebilirsiniz.

Bogota turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page