top of page
33784790840_4f1ac144d2_o.jpg

Ballestas Adaları

ballestas-islands-peru.jpg

Ekvador'un Galapagos Adaları'nı da andıran manzarası ile birçok ziyeretçiyi kendisine çeken, Peru'nun Galapagos'u olarak da bilinen Ballestas Adaları, Paracas iskelesine yaklaşık 45 dakikalık bok yolculuğu mesafesinde bulunuyor. Deniz aslanlarının, karabatakların, penguenlerin de içerisinde yer aldığı çok çeşitli bir vahşi hayata ev sahipliği yapan ada, Pasifik kıyılarındaki deniz hayatını keşfetmek için en değerli hazinelerden biri konumunda. Katıldığınız bot yolculuğunca keşfedebileceğiniz bu eşsiz ada Lima'dan da kolay ulaşılabilmesi nedeni ile gezginler tarafından oldukça tercih ediliyor.

Huacachina Vahası

d737ea3c-df57-4023-a123-56b7505227c0-ist

Zenginliğin ülkesi Peru’da görmeden dönmemeniz gereken nokta olan Huacachina Ica bölgesindeki Peru’nın meşhur çöllerinden birinin ortasında öyle bir inşa edilmiş ki görenleri adeta kendine hayran bırakıyor. Adrenalin dolu kum sporlarının en güzel yapıldığı bu köy en çokta turistlerin ilgi odağı haline gelmiş. Güneş ne kadar yakıcı olursa olsun buraya gitmek için bir engel olmamalı. Keçiboynuzu, hurma ağaçları, yüzme havuzu ve kafeleriyle beraber o kadarcık insanın yaşadığı bu köyde olmak Huacachina’ya gideceğiniz güne kadar geç kalınmış belki de sizin için en farklı deneyimin yaşanacağı yer olacak.

Ballestas Adaları ve Huacachina turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page