top of page
aereo31.jpg

Palacio de La Moneda

Palacio_de_La_Moneda_-_miguelreflex.jpg

Palacio de La Moneda Şili Cumhurbaşkanı'nın resmi ikametgahı olarak kullanılan bir binadır. Ünlü İtalyan mimar Joaquin Toesca tarafından tasarlanan Palacio de La Moneda, İspanyolların Amerika kıtasında yaptırdığı en muhteşem yapılardan biridir. 1784 ve 1805 yılları arasında inşa edilen saray, 1930'a kadar ülke başkanlarının resmi konutu olarak kalsa da bu tarihten sonra 1981 yılında kadar kullanılmamıştır. 1981 yılında restore edilerek halka açılan Neo-Klasik bina Santiago'nun sembollerinden biridir.

Metropolitan Katedrali

santiago_metropolitan_cathedral_2.jpg

Santiago'nun merkezinde bulunan manevi yapı, başkentin başpiskoposluk merkezi olup Başpiskopos Ricardo Ezzati Andrello'nun da ikametgahıdır. 1748 yılında inşasına başlanan Neo-Klasik yapı, 1800 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Roma Katolik Kilisesi olarak hizmet veren katedral, şu anki görünümüne 19. yüzyılın sonlarında kavuşmuştur. Şehrin tarihi merkezinde bulunan efsane dini yapı, Santiago'nun görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor.

Şili Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

articles-53963_app_2-min.jpg

Ülkede güzel sanatlara olan ilginin artırılmasına en önemli katkıları sağlayan müzedir. Şilili mimar Emile Jéquier tarafından tasarlanan binada hizmet veren müze, 3 binden fazla ögeye ev sahipliği yapmaktadır. İtalyan, İspanyol ve Flaman resim koleksiyonları, baskı koleksiyonu, heykeller, çizim ve fotoğraf koleksiyonları içeren müze, bir de kütüphaneye sahiptir. 1946 yılında Şili'nin bağımsızlığının 100. yılı anısına tarihi anıt olarak belirlenmiştir. Rehberli turlar vasıtasıyla gezilen Şili Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi Santiago'nun turistik yerlerinden biridir.

Cerro San Cristobal

5277490743_d07eba42d4_b.jpg

Santiago'nun kuzeyinde bulunan 880 metre yüksekliğindeki tepe, kentin Cerro Renca'dan sonraki en yüksek ikinci tepesi konumundadır. Cerro San Cristobal denilen bölge Manuel Foster Gözlemevi, Kaliforniya Üniversitesi Lick Gözlemevi, ikizler olarak bilinen Değirmenler Gözlemevi'nin de burada kurulması ile 1903 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Zirvesindeki 22 metrelik Kutsal Bakire Meryem Heykeli ile de ünlenen tepe Santiago'nun görülmesi gereken yerlerindendir.

Santiago Metropolitan Park

biblioteca-nacional-de-chile-santiago-3.

Huechuraba, Providencia, Recoleta ve Vitacura, San Cristobal, Chacarillas Los Gemelos tepeleri ve Tupahue, Lo Saldes, Piramide ve Bosque Santiago bölgelerini kapsayan alanda kurulan park, 722 hektarlık yüzölçümü ile Dünyanın en büyük kentsel parklarından biridir. 1966 yılında kurulan kentsel parkta on binlerce ağaç, birçok yürüyüş ve bisiklet yolları bulunmaktadır. Santiago'nun görülecek yerlerinden biri olan bu harika kentsel park mutlaka keşfedilmelidir.

Santiago turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page