top of page

Kurtarıcı İsa Heykeli Turu

image18.jpg

Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Tremzinho (tramvay) ile tepeye çıkarak Corcovado Dağından şehir merkezini kus bakisi izleme şansına erişiyoruz. 38 metre yüksekliğinde ki Isa heykeli Carioca’ların (Rio de Janeiro’lularin) inancının ve arkadaş canlılığının sembolü haline geldi. Bu heykel 12 Ekim 1931 tarihinde Brezilya’nın unlu devlet başkanı Getúlio Vargas ile Kardinal Dom Sebastião Leme tarafından açılmış.

Şeker Tepesi Turu

Rio Turu Sugar Loaf

Deniz seviyesinden 396 metre yüksekte olan Seker Tepesinden göreceğiniz  panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

 

Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Rocinha Favela Yürüyüş Turu

favela.jpg

Rocinha Gecekondu mahallesi, Rio de Janeiro’nun tepesindeki konumuyla ülkenin en kalabalık gecekondu mahallelerinden birisidir. Eğer Rio de Janeiro ve Brezilya kültürünün diğer yüzünü tanımak istiyorsanız bu tur tam sizin için. Rocinha Favelası Yürüyüş Turu sizi güvenli ve mahalleliye saygılı bir şekilde gecekondu bölgesini tanımanıza fırsat sağlar. Mahallede yaşayan deneyimli rehberimiz ile 865,000 metrekarelik mahalleyi çok detaylı bir şekilde tanıma fırsatına sahip olmanın yanı sıra Rio’nun kuş bakışı manzarası ile karşılaşacaksınız. Gecekondu mahallerinde ki yaşamı ve kültürü mahallede ki rehberimiz sayesinde tanıyabileceksiniz.

 

Turumuzun sonunda mahalleli çocuklar bize Capoeira gösterisi yapacaklar.

Tijuca Ormanı Jeep Turu

Tijuca Jeep.png

Rio'dan bu yarım günlük yolculuk boyunca açık bir Jeep'te Tijuca Ulusal Parkı'nın yağmur ormanlarında bir gezintiye çıkacağız. Tijuca Ormanı, dünyanın en büyük kentsel ormanıdır.  4 saatlik tur boyunca eko-turizm uzmanı rehberimizle, kelebekler, maymunlar ve kuşlar içinde ormanda yürüyüşe çıkcacağız. Vista Chinesa'dan (Çin Manzarası) panoramik manzaraların keyfini çıkarıp ve Mata Atlântica'nın (Atlantik Ormanı) şehir sınırlarının sadece 10 dakika uzaklığında olması gerçeğine inanmakta zorluk çekeceğiz.

 

Rio de Janeiro'daki Tijuca Ormanı'nda 4 saatlik jeep eko turu Tijuca Ulusal Parkı'ndan Cachoeira dos Macacos'a (Maymun Şelalesi) doğru yumuşak bir yürüyüşe çıktıktan sonra Çin Manzarası, İmparator Masası ve Mayrink Şapeli'nde fotoğraflar çekebileceksiniz.

Rio de Janeiro turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page